21 maja gościliśmy w naszej szkole p. Katarzynę Łazugę - bibliotekarkę z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie Filia w Turku. Pani Kasia przeprowadziła warsztaty pt. "ABC ekologii" dla uczniów klas I - III oraz klasy V. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o ochronie środowiska, zasadach segregacji odpadów oraz codziennych działań, które pomagają dbać o naszą planetę. Nie zabrakło kreatywnych również kreatywnych zadań, zabaw edukacyjnych i inspirujących rozmów o ekologii. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów klas I - III plakatów a przez uczniów klasy V lapbooków. Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania świadomości ekologicznej oraz pokazania, że każdy z nas ma wpływ na przyszłość naszej planety. Bardzo dziękujemy p. Katarzynie za zaangażowanie i poświęcony czas.
Autor: Agnieszka Deszcz



















